چهارشنبه 13 فروردين 1399   22:31:41

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 27867532
  تعداد بازدید این صفحه: 220312
  در امروز: 22515

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/12/6 سه‌شنبهمهدی حاجی قاسمی:
اتوبوس های مستهلک شهرداری به بخش خصوصی واگذار می شود / مخالفت با راه اندازی سازمان حمل و نقل بار
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج از موافقت اعضای کمیسیون با واگذاری اتوبوس های مستهلک شهرداری و استفاده از توان بخش خصوصی خبر داد.

 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، مهدی حاجی قاسمی در چهل و دومین جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک اظهار داشت: بالا بودن هزینه تعمیر و نگهداری ناوگان اتوبوس های شهری و تامین اتوبوس مورد نیاز برای خطوط تحت پوشش همواره از چالش های مهم شورای شهر و شهرداری و سازمان حمل و نقل و مسافر است.

این مسئول با بیان اینکه استفاده از توان بخش خصوصی در این موضوع صرفه جویی های زیادی برای شهرداری خواهد داشت، تصریح کرد: علی رغم اینکه طی سال جاری تعدادی از اتوبوس های فرسوده سازمان در حال بازسازی است و تعداد دیگری از اتوبوس ها بدلیل فرسودگی متوقف دائم می باشند و به علت کمبود منابع مالی شهرداری امکان راه اندازی آن به تعداد مورد نیاز وجود ندارد استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی برای فعال سازی اتوبوس ها و راه اندازی مجدد ناوگان مستهلک برای شهرداری بسیار مقرون به صرفه است.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر کرج افزود: در همین راستا برخی شرکت های حمل و نقل درون شهری تحت پوشش سازمان آمادگی خود جهت خرید و بازسازی بخشی از اتوبوس های مورد نظر و بهره برداری به مدت 5 سال در خطوط مورد نیاز سازمان با شرط پرداخت مبلغ قیمت کارشناسی اتوبوس ها به صورت اقساط طی یک مدت سه سال را اعلام کرده است.

حاجی قاسمی بیان کرد: در صورت بازسازی کامل و اخذ معاینه فنی بکارگیری اتوبوس ها در خطوط تحت پوشش امکان پذیر خواهد بود.

وی یادآور شد: در این کمیسیون همچنین لایحه شهرداری در خصوص اساسنامه تشکیل سازمان حمل و نقل بار شهرداری کرج بحث و تبادل نظر شد و سئوالاتی از سوی اعضاء کمیسیون مطرح شد که با اکثریت آراء با راه اندازی سازمان حمل و نقل بار مخالفت شد.


بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 220312
تعداد بازديد کنندگان سايت: 27867532 تعداد بازديد زيرپورتال: 275915 اين زيرپورتال امروز: 598 سایت در امروز: 22515 اين صفحه امروز: 429
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.