چهارشنبه 13 فروردين 1399   22:54:31

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 27867926
  تعداد بازدید این صفحه: 220325
  در امروز: 22909

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/12/6 سه‌شنبهبا حضور مسئولان آبفای البز؛
موانع احداث دریاچه مصنوعی در حاشیه رودخانه کرج بررسی شد
طی نشستی در محل دفتر رئیس شورای اسلامی شهر کرج و با حضور مسئولان آبفای البرز، معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج و رئیس کمیسیون محیط زیست شورا مسائل و دغدغه های احداث دریاچه مصنوعی در حاشیه رودخانه مورد بحث و تبادل نظر کارشناسی قرار گرفت.

 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، اکبر سلیم نژاد رئیس شورای اسلامی شهر کرج طی سخنانی در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین گفت که احداث دریاچه مصنوعی در حاشیه رودخانه کرج یکی از سیاست ها و راهبردهای مدیریت شهری به منظور تقویت گردشگری شهری است اما برغم تخصیص اعتبار مورد نیاز و تاکید بر تکمیل آن در تباصر و قیود بودجه سالانه، ظاهرا مسائل و دغدغه هایی مانع از تحقق این اراده گردیده است.

وی از مسئولان آبفای استان البرز خواست تا شهرداری کرج را در رفع موانع پروژه احداث دریاچه مصنوعی مساعدت نمایند تا همچون سایر دریاچه های مصنوعی شاهد ایجاد جاذبه ای برای جذب گردشگری و رونق اقتصاد شهری و اشتغالزایی برای جوانان شهرمان باشیم.
 
این مسئول با بیان اینکه مدیریت شهری کرج مصمم به تکمیل این طرح گردشگری است و برای مردم نشاط به ارمغان می آورد، عنوان کرد: شهر کرج با ظرفیت های بالقوه ای که دارد می تواند با ایجاد مکان گردشگری فرصت سرمایه گذاری این شهر را افزایش داده و رونق اقتصادی را موجب شود.
 
در بخش های دیگری از این جلسه حاضرین از شهرداری کرج و سازمان آبفای البرز نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات کارشناسی خود پرداختند و در خصوص موانع موجود و راهکارها برای عبور از شرایط کنونی بحث و تبادل نظر گردید.
 
در پایان این مذاکرات مقرر گردید با توجه به نتایج مطالعات مشاور طرف قرارداد با شهرداری در مسیر رودخانه کرج شامل بستر و حریم در محدوده قانونی و حریم مصوب شهرداری آب منطقه ای نسبت به اعلام ضوابط و کاربریها مجاز اعلام نظر فرمایند و با اعلام نظر و انجام مراحل قانونی، تمهیدات لازم پیش بینی و در این ارتباط ظرف 10 روز کمیته مشترک با حضور نمایندگان شهرداری و شورا و منابع طبیعی و محیط زیست و مدیریت بحران استانداری با دبیری شهرداری تشکیل و موضوع تا نتیجه نهایی پیگیری شود.

 

 

 

 


بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 220325
تعداد بازديد کنندگان سايت: 27867926 تعداد بازديد زيرپورتال: 275930 اين زيرپورتال امروز: 613 سایت در امروز: 22909 اين صفحه امروز: 442
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.