چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400   11:40:55
1398/2/31 سه‌شنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 42579290
  تعداد بازدید این صفحه: 554118
  در امروز: 11581

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/4/22 شنبه
حجاب یکی از مصادیق بارز سرمایه اجتماعی است
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کرج گفت: بزرگترین سرمایه هر جامعه، سرمایه اجتماعی آن است که شاخص ها و ابعاد مختلفی دارد ، عفاف و حجاب یکی از مصادیق بارز سرمایه اجتماعی است و باید به صورت ویژه به آن توجه شود. 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر کرج، به همت فریده بزنی بیرانوند عضو بانوی شورای اسلامی شهر کرج و منصور وحیدی نائب رئیس شورا و به مناسبت هفته کرامت از بانوان شاغل در شورای شهر کرج تجلیل و جایگاه و مقام شامخ زنان در جامعه اسلامی ارج نهاده شد.
 
بزنی بیرانوند ضمن تبریک هفته کرامت که مزین شده به میلاد حضرت معصومه(س) و میلاد باسعادت امام رضا (ع) و همچنین روز حجاب و عفاف اظهار داشت: حجاب یک ارزش است و جایگاه این مهم برای زنان و مردان یکسان است.
 
وی با اشاره به فلسفه حجاب و ضرورت رعایت آن توسط زنان و مردان جامعه اسلامی اظهار داشت: اگر به فلسفه حجاب در جامعه توجه کنیم ارزش و معنویت این مهم بیش از پیش برای همه آشکار خواهد شد.  همانطور که میدانیم  حجاب نیمی از ایمان است  و اصالت زن مسلمان عفت اوست که حجاب مهمترین رکن آن است.
 
عضو شورای شهر کرج تاکید کرد: البته نباید موضوع عفاف و حجاب را تنها به پوشش تعمیم داد و باید توجه کرد ارزش عفاف و حجاب فراتر از پوشش است و حجاب و عفاف در برگیرنده تمامی ارزش های اسلامی، دینی و انسانی است که نباید به ضد ارزش تبدیل شود.
 
به گفته بزنی بیرانوند بزرگترین سرمایه هر جامعه، سرمایه اجتماعی آن است و سرمایه اجتماعی نیز شاخص ها و ابعاد مختلفی دارد ، عفاف و حجاب یکی از مصادیق بارز سرمایه اجتماعی است که باید به آن توجه ویژه شود و باید با نگاهی دقیق و ظریف آن را مورد مطالعه قرار داد.
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج ضمن تاکید بر اینکه رعایت حجاب و عفاف پایه های خانواده را مستحکم می کند بیان داشت: همه ما وظیفه داریم در راستای عفاف و حجاب گام برداریم، زیرا که رعایت این موضوع، جامعه را مستحکم کرده ،  نشاط اجتماعی را نیز به وجود آورده و در حوزه دوام خانواده ها موثر خواهد بود.
 
در پایان این مراسم اعضای شورای شهر کرج از زنان شاغل در  شورای شهر کرج تجلیل و از زحمات این عزیزان قدردانی شد.


 

كلمات كليدي : شورای شهر کرج , بزنی عفاف حجاب

نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 554118
تعداد بازديد کنندگان سايت: 42579290 تعداد بازديد زيرپورتال: 657673 اين زيرپورتال امروز: 592 سایت در امروز: 11581 اين صفحه امروز: 488
1395/6/25 پنجشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.