دوشنبه 24 مرداد 1401   10:51:09
1398/2/31 سه‌شنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 53318877
  تعداد بازدید این صفحه: 819783
  در امروز: 9222

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1400/10/30 پنجشنبهاسدیان عنوان کرد:
اتخاذ راهکارهای سلبی و ایجابی برای بافت های فرسوده
عضو و رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرج گفت: ۷۰ درصد بافت های این کلانشهر فرسوده بوده و نیازمند مقاوم سازی است.


به گزارش پایگاه خبری شورای اسلامی شهرکرج، محمد اسدیان با تقسیم بندی بافت های فرسوده به ۲ بخش بافت های قدیمی و ساخت وسازهای غیر مقاوم اظهار داشت: در هر ۲ بخش نیازمند راهکارهای ایجابی و سلبی هستیم
.


و رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه عمر برخی ساخت و سازها کمتر از پنج سال است ، گفت : تجارب برخی شهرهای کشور نشان می دهد باید از روش های تلفیقی برای نظارت بر ساخت و سازها استفاده شود.

وی ادامه داد: به کارگیری نظارت پهپادی و سپردن بخش دیگر نظارت ها به پیمانکاران بخش خصوصی از مهمترین راهکارها برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر مقاوم است.

وی بیان داشت : برای ساماندهی ساخت وسازها و بافت های فرسوده شهری از نخبگان علمی دعوت کرده ایم تا راهکارهای مناسب پیش پای متولیان امور قرار دهند.

اسدیان تاکید کرد که برای شناسایی نخبگان دراین بخش به کمک رسانه های جمعی نیاز داریم تا بتوانیم هرچه زودتر موضوع بافت فرسوده و ساخت و سازهای غیرمقاوم را به سرانجام برسانیم.

وی بیان داشت : البته کاهش نقش نظارتی نیروی انسانی در پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مقاوم و بهره گیری از فناوری می تواند در این بخش تاثیر گذار واقع شود.

رییس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرج معتقد است که ۷۰ درصد بافت های این کلانشهر فرسوده بوده و نیازمند مقاوم سازی است.

وی ادامه داد: برای بازسازی و مقاوم سازی بافت های قدیمی و فرسوده باید از روش های ایجابی و مشوق ها استفاده کنیم ضمن آنکه با نظارت های دقیق مسیر هرگونه ساخت وساز غیر مجاز و غیر مقاوم را سلب کرد.


 


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 819783
تعداد بازديد کنندگان سايت: 53318877 تعداد بازديد زيرپورتال: 994244 اين زيرپورتال امروز: 340 سایت در امروز: 9222 اين صفحه امروز: 222
1395/6/25 پنجشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.