دوشنبه 24 مرداد 1401   12:07:22
1398/2/31 سه‌شنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 53320254
  تعداد بازدید این صفحه: 819833
  در امروز: 10599

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1400/11/9 شنبهمحمد اسدیان:
طرح مدیریت تعارض منافع در شهرداری کرج کلید خورد
رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج گفت:طرح مدیریت تعارض منافع در شهرداری کرج توسط 7 نفر از اعضای شورای شهر امضا شده است.


محمد اسدیان در گفتگو با پایگاه خبری شورای اسلامی شهرکرج اظهارداشت: یک مجموعه مدیریتی در زمان تصمیم گیری و اقدام به عمل، به جای لحاظ نمودن مصلحت شهروندی و منافع عمومی زمانی که تحت تأثیر یک منفعت ثانویه قرار می گیرد و تعارض در منافع که نشانه ای از یک فساد سیسماتیک در مجموعه را شامل می شود رو به رو می شود به جای شکوفایی و رشد شهر، منافع گروهی اندک را به وجود می آورد
.

عضو شورای شهر کرج تصریح کرد: بر این اساس، شورای ششم که با هدف شفافیت سازی و خدمت صادقانه کار خود را آغاز کرده است در جهت حفظ منافع تمامی شهروندان و پرسنل مدیریت شهری، طرح مدیریت تعارض منافع در شهرداری کرج را آماده ارائه کرده است.

اسدیان بیان کرد:سایر اعضائ شورای شهر به دلیل عدم حضوراین طرح را امضاء نکردند که بزودی امضاء خواهد شد و جهت طی مراحل تصویب در صحن شورای شهر در دستور جلسه قرار خواهد گرفت.

رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج افزود: بعید میدانم کسی از اعضای شورا مخالف این طرح زیر بنایی باشند اما قطعا این طرح نیاز به اعمال نظر سایر اعضای شورای شهر کرج نیز خواهد بود.

وی یادآور شد: این طرح در قالب 9 فصل و 28 ماده تنظیم شده که بخش هایی از آن شامل :منع معامله با شرکت های طبقه اول همبستگان شاغل در شهرداری،-منع بکارگیری بستگان درجه یک در معاملات،ذکر شفاف مفاد قراردادهای شهرداری،عدم ارائه خدمات حقوقی از سوی وکلای دادگستری که با شهرداری همکاری دارند،عدم تعیین پاداش توسط مدیر برای خود،عدم بکارگیری طبقه اول وابستگان اعضاء شورا و شهردار در دوره متولیت،-منع استفاده از اطلاعات و استاد سازمانی توسط مدیران و کارکنان شهرداری و اعضاء شورای شهر،راه اندازی سامانه گزارش دهی و گزارش گیری برای شهروندان است.

به گفته اسدیان، چنانچه طرح مدیریت تعارض و منافع در شورای شهر کرج تصویب شود می توان شاهد بود تا مواردی که مطرح شده دیگر در مجموعه مدیریت شهری رخ نداده و در صورت بروز، امکان بررسی سریع و قانونی وجود خواهد داشت.


 


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 819833
تعداد بازديد کنندگان سايت: 53320254 تعداد بازديد زيرپورتال: 994308 اين زيرپورتال امروز: 404 سایت در امروز: 10599 اين صفحه امروز: 272
1395/6/25 پنجشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.