دوشنبه 24 مرداد 1401   10:25:11
1398/2/31 سه‌شنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 53318347
  تعداد بازدید این صفحه: 819759
  در امروز: 8692

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1400/12/5 پنجشنبهشورای شهر کرج خواستار شد؛
آیین نامه تجلیل از مدال آوران، قهرمانان و نخبگان علمی تهیه شود
در چهلمین جلسه رسمی شورای شهر کرج، اعضای این پارلمان محلی از سازمان فرهنگی شهرداری خواستند نسبت به تهیه آیین نامه ای به منظور تجلیل از مدال آوران، قهرمانان و نخبگان علمی شهر اقدام کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر کرج، طرح لایحه کمک 20 میلیونی به یکی از مدال آوران جهانی در چهلمین جلسه رسمی شورا باعث شد اعضای پارلمان محلی دیدگاه های گوناگون خود را در خصوص این موضوع عنوان کرده و در نهایت درخواست تهیه آیین نامه ای به این منظور را از شهرداری کرج مطرح کنند
.

مریم قهرمانی از جمله موافقان لایحه اهدای این مبلغ به قهرمان ورزشی بود؛ وی با بیان اینکه قهرمانان علاوه بر افتخارآفرینی برای شهر، به برندسازی منطقه نیز کمک می کنند، اضافه کرد: درست نیست برای اختصاص این مبلغ که در شرایط امروز و در قبال تلاش های شبانه روزی این قهرمان رقم اندکی محسوب می شود، درخواست دهنده را تا تهیه آیین نامه و ارائه آن به شورا معطل نگه داریم.

عمار ایزدیار، پیشنهاد برگزاری آیین تجلیل از مدال آوران و قهرمانان را برای جلوگیری از طرح این گونه لوایح به صورت فردی و موردی مطرح کرد و افزود: وجود یک آیین نامه برای تجلیل منسجم و عادلانه از این قهرمانان می تواند به ایجاد وحدت رویه در مجموعه بسیار کمک کند.

حجت الاسلام علیرضا سعیدی، بر اهمیت وجود وحدت رویه و نظام منطقی در پرداخت ها تاکید و اظهار کرد: با اصل حمایت از ورزشکاران موافق هستیم اما این پرداخت ها باید منسجم و دارای نظام معینی باشند تا ضمن رعایت عدالت، میزان حمایت شهرداری از این قشر مشخص شود.

علی قاسم پور نیز با موضعی مشابه قهرمانی، ضمن تایید ضرورت تهیه آیین نامه و رعایت عدالت در پرداخت ها، بیان کرد: اگر لایحه کمک به این جوان که از جوانان نام آور و نخبه ورزشی شهر است به ارائه و بررسی آیین نامه محدود شود، ایشان بسیار معطل می شود که شایسته نیست.

علیرضا رحیمی نیز خاطرنشان کرد: مقرر شد سازمان فرهنگی لایحه آیین نامه حمایت از قهرمانانان و نخبگان علمی را تهیه کرده و تا اواخر فروردین یا اردیبهشت سال آتی ارائه دهد. این اقدام مبتنی بر عدالت است و نتیجه چنین نیست که هر کس اقدام کرد تجلیل شود و هر کس نیامد به هیچ نتیجه ای نرسید.

در نهایت رئیس جلسه، با بیان اینکه مقرر شده است لیستی از همه قهرمانان ورزشی تهیه شود، اظهار کرد: هیچ تیم ملی در کشور نیست که از اهالی کرج در آن عضویت نداشته باشند و به طور حتم تلاش کسی که در رشته کشتی و در سطح جهانی مقامی کسب کرده، از دید و نظر اعضای شورا پنهان نیست.

جواد چپردار گفت: دوستان شورا مخالفتی با این لایحه ندارند اما از طرح این مباحث به دنبال عدم تکرار موارد فردی و موردی است بلکه انتظار داریم لیست کامل و برنامه دقیق و مدونی برای حمایت از این قشر ارائه شود. لذا از سازمان فرهنگی شهرداری کرج می خواهیم در کوتاه ترین زمان نسبت به تهیه و ارائه این لیست و آیین نامه به شورا اقدام کند.

در نهایت این لایحه با رای مثبت اکثریت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.
 

 


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 819759
تعداد بازديد کنندگان سايت: 53318347 تعداد بازديد زيرپورتال: 994213 اين زيرپورتال امروز: 309 سایت در امروز: 8692 اين صفحه امروز: 198
1395/6/25 پنجشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.