دوشنبه 24 مرداد 1401   10:39:36
1398/2/31 سه‌شنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 53318592
  تعداد بازدید این صفحه: 819771
  در امروز: 8937

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1401/1/10 چهارشنبهرحیمی خواستار شد
شهر را «دانش‌بنیان» اداره کنیم/ دعوتنامه برای نخبگان، دانش بنیانها و صنایع خلاق برای اداره بهتر شهر 
نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان سال«توليد، دانش بنیان، اشتغال آفرین» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: در راستاي فرمايشات رهبر حکیم انقلاب، شوراي شهر آمادگی هرگونه همکاری و دریافت پیشنهادات اجرایی در این زمینه را دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر کرج؛ علیرضا رحیمی ضمن تاکید بر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری سال 1401 و توجه به تولید و اشتغال آفرینی در این سال به وظایف و سیاست های مجموعه مدیریت شهری در زمینه های خدمت رسانی و ایجاد درآمدهای پایدار به منظور توسعه خدمات شهروندی اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری جهت ایجاد اشتغال و رونق آن در راستای تحقق شعار سال، باید به دنبال شناخت نیازهای شهر در حیطه وظایف خود باشد.

وی  با بیان اینکه پس از شناخت نیازها، باید به دنبال ایده های کارآمد جهت رفع آن باشیم، افزود: با توجه به اینکه نخبگان، دانش بنیان ها و صنایع خلاق می توانند مدیریت شهری را در این زمینه یاری کنند، بر همین اساس این دستگاه جهت اداره بهتر و رفع نیازهای شهر با راهکارهای خلاقانه از این عزیزان دعوت به همکاری می کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج در ادامه از ضرورت توجه به ماندگاری و توجیه پذیری ایده ها علاوه بر رفع نیازهای شهر یاد کرد و افزود: با توجه به افزایش ضريب نفوذ تكنولوژي در زندگي روزمره و فراهم شدن امکان خرید مایحتاج اولیه زندگی، گذراندن اوقات فراغت، خدمات مهندسي، مالي و حقوقي در بستر فضاي مجازي، ضروری است تا این مهم نیز در ارائه راهکارهای پیشنهادی لحاظ شود.

  توجه به نخبگان بومی شهر، اولویت مدیریت شهری باشد 

نماینده مردم  کرج در ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: همچنین با توجه به كثرت و تنوع نيازهاي يك شهر، مي‌توان ايده‌ها و طرح‌هاي خلاقانه، نوآورانه و حتي دانش‌بنيان را مديريت كرد تا علاوه بر پوشش دادن نيازهاي شهر و شهروندان، زمينه اشتغال اشخاص خوش فكري كه مي‌توانند به شهر خودشان خدمتي نمايند، بدون نياز به مهاجرت در همان شهر فراهم شود.

نایب‌رئیس شورای شهر کرج با اشاره به اینکه ارتقاي كيفيت زندگي شهري ارتباط مستقيمي با سطح بهره‌مندي از تكنولوژي روز دنيا دارد، عنوان کرد: طبيعي است كه نمي‌توان انتظار داشت جوانان هر شهر به صورت خود جوش به شناخت نيازهاي دانش بنيان، فناور و حتي نيازهاي شهر در فضاي مجازي در قالب كسب و كارهاي الكترونيكي توجه كرده و سپس به دنبال توجیه مسیولین جهت استفاده از طرحشان باشند.

رحیمی با اشاره به اینکه مدیریت شهری می تواند ضمن بررسي توجيه اقتصادي طرح‌هاي گوناگون جوانان خلاق و حمایت آنان، زمينه فعاليت آنها را در قالب مشاركت بخش خصوصي با شهرداري هموار سازد، به تشریح مزایای تحقق این مهم پرداخت و گفت: در این صورت مدیریت شهری می تواند علاوه بر كاهش هزينه‌هاي شهري و افزايش سطح رفاه شهروندان، موجب ايجاد انگيزه و اميد براي خلاقان و نخبگان شهر شده و امکان اشتغال آفرینی در بخش خصوصي را نیز فراهم كند. 

 کرج با راه اندازی کارخانه نوآوری در تحقق اهداف کشور پیشرو است 

نماینده مردم کرج در ششمین دوره شورای اسلامی شهر کرج  در بخش دیگری از سخنان خود ضمن یادآوری اقدامات مدیریت شهری طی سال گذشته مبنی بر راه اندازی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق شهرداری کرج با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بخش خصوصی، گفت: خوشبختانه مدیریت شهری کرج اولین گام و بزرگترین گام در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جاری را برداشته و می توان گفت، کلانشهر کرج در این خصوص پیشرو است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: بر همین اساس مجموعه مدیریت شهری کرج در حال حاضر آمادگی همفکری و مشارکت با پارکهای علم و فناوری و ستاد ويژه توسعه فناوري نانو، بانك‌ها و حتي شتاب‌دهنده‌هاي فعال در اين حوزه‌ را دارد و به منظور بهره مندی از خدمات تخصصي ایده پردازان در مديريت يكپارچه امور شهري از آنها دعوت به همکاری می کند.

رحیمی با بیان اینکه مدیریت شهری کرج می تواند با انعقاد تفاهمنامه با ساير دستگاه‌هاي اجرايي از قبيل گمرك و سازمان امور مالياتي، زمينه فعاليت اين دسته از نخبگان و شهروندان را تسهيل کند، اضافه کرد: ایده پردازان نخبه شهر با پذیرفتن دعوت شهرداری به همکاری مي‌توانند از معافيت‌هاي مالياتي و گمركي مخصوص به خود نيز برخوردار شوند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: بدين ترتيب استارت‌آپ‌ها، متخصصين نانو تكنولوژي، كارآفرين‌ها و.‌.‌. با حمايت مالي هوشمند و هدفمند شهرداري‌ پا به عرصه رفع نيازهاي تكنولوژيكي شهر می گذارند و می توان در آینده ای نزدیک شاهد تاسیس خط توليد‌هاي مرتبط با اين حوزه‌ها و منطبق با دانش بومي ايجاد شده، در اين زنجيره بود.


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 819771
تعداد بازديد کنندگان سايت: 53318592 تعداد بازديد زيرپورتال: 994231 اين زيرپورتال امروز: 327 سایت در امروز: 8937 اين صفحه امروز: 210
1395/6/25 پنجشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.