دوشنبه 24 مرداد 1401   12:06:47
1398/2/31 سه‌شنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 53320235
  تعداد بازدید این صفحه: 819831
  در امروز: 10580

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1401/2/31 شنبه
طرح جامع ساماندهی دستفروشان، بساط گستران اجرا می شود
رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج از طرح جامع ساماندهی دستفروشان، بساط گستران توسط این مرکز با هدف ساماندهی وضع موجود و ایجاد حس مکان و حس تعلق شهروندان و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری خبر داد.


محمد اسدیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر کرج با بیان این خبر اظهار کرد: دستفروشی از نمونه فعالیت‌های اقتصادی و به اصطلاح کسب و کار‌هایی محسوب می‌شود که در قالب و چارچوب پیشه‌های غیررسمی از آن یاد می‌شود ودستفروشی پدیده‌ای نوظهور و جدید محسوب نمی‌شود و به واقع این شیوه به اصطلاح کسب و کار غیر رسمی، سبقه و عقبه‌ای طولانی دارد، بنابراین با همه این اوصاف نمی‌توان از آسیب‌های این شیوه از کسب و کار به سادگی گذشت
.


عضو شورای شهر کرج تصریح کرد: هر ساله با نزدیک‌تر شدن به روز‌ها و هفته‌های پایانی سال، بر تعداد دستفروشان فعال در شهر‌ها افزوده می‌شود، پدیده‌ای که با تهدیدات و فرصت‌های خاص به خود در شرایط فعلی اقتصادی کشور همراه است.

اسدیان بیان کرد: در سالیان نه چندان دور گذشته، عموما بر نکات و ابعاد منفی این پدیده تأکید می‌شد، اما باید واقع بین بود و به ناچار در شرایط فعلی اقتصادی، نکات و ابعاد مثبتی برای آن متصور بود.

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر هدف از  بررسی این طرح را ساماندهی دستفروشان و بساط گستران که منتهی به  ساماندهی وضع موجود ،افزایش حضور شهروندان در فضاهای شهری ، ارتقاء امنیت اجتماعی ،کمک به رشد اقتصاد شهری، افزایش سرزندگی و نشاط،ایجاد حس مکان و حس تعلق شهروندان و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری کرج است.

اسدیان یادآور شد: اغلب دستفروشان را مهاجران تشکیل می دهند و به لحاظ سنی اغلب دستفروشان بین رده سنی 19 تا 50 سال می باشند .
 
عضو شورای شهر کرج ، احداث بازارهاو بازارچه های رسمی توسط شهرداری برای جمع آوری و ساماندهی دستفروشان ، تشکیل کارگروه تخصصی ساماندهی مشاغل شهری با مشارکت سازمانهای مرتبط, فضایابی و ورود به ساماندهی فضایی دستفروشان, اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در شهروندان, گذر از برخورد قهری و فیزیکی مطلق با دستفروشان – وانت بارها و ...به الگوی ساماندهی و منطق پذیرش نقش آن در شهر را  از طرح های مطالعاتی و اجرایی مرکز پژوهش عنوان کرد.


 


نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 819831
تعداد بازديد کنندگان سايت: 53320235 تعداد بازديد زيرپورتال: 994306 اين زيرپورتال امروز: 402 سایت در امروز: 10580 اين صفحه امروز: 270
1395/6/25 پنجشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.