چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400   12:28:18
1398/2/31 سه‌شنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 42580543
  تعداد بازدید این صفحه: 554174
  در امروز: 12834

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1399/4/19 پنجشنبهغدیر مهدوی:
مرکز پژوهش شورای شهر کرج پیشتاز اجرای طرح تدوین سند BIM در کشور می شود
رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج گفت: مدیریت شهری و شورای شهر کرج پیشتاز اجرای طرح تدوین سند و آیین نامه BIM(مدلسازی اطلاعات ساخت) در پروژه های عمرانی شهر داری کرج برای نخستین بار در کشور می شود.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج،
نشست تخصصی کارگروه عمران،معماری و شهرسازی مرکز پژوهش که با حضور مسئول این کارگروه، نماینده معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان بنایار مهراز ایرانیان با موضوع بررسی ضرورت یا عدم ضرورت اجرای طرح تدوین سند و آیین نامه  BIMمدلسازی اطلاعات ساخت در پروژه های عمرانی شهر داری کرج برگزار شد.


غدیر مهدوی در این نشست تخصصی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، این مساله مانعی برای این مرکز ایجاد نکرده و اولین جلسه کارگروه عمران،معماری و شهرسازی این مرکز برگزار و بر ضرورت اجرای هر چه سریعتر این طرح تاکید شد
.

این مسئول در شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: در این کارگروه با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر کرج و مجموعه مدیریت شهری به دنبال کامل کردن پازل تهیه نقش راه  (BIM)برای اولین بار در شهرداری های کل کشور هستیم تا بدانیم در این مسیر چه کارهایی باید انجام شود.

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج افزود: با استفاده از این فناوری در آینده به دلیل ارتباط میان سامانه های دیجیتال و ابعاد کار، ارتباط حوزه ساخت و ساز با نهادهای مختلف در شهر به جای یک پروژه هوشمند یک شهر هوشمند خواهیم داشت.

مهدوی بیان کرد: با اجرای این طرح پروژه ای کوتاه تر،ارزان تر و شهری هوشمند و به هم پیوسته و تاب آور در مقابل بحران ها ایجاد می شود.

به گفته این مسئول، کارگروه عمران،معماری و شهرسازی مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج تلاش دارد تا نوری بر این مسیر افکنده و قطعا از این قدم ها به عنوان قدم های تعیین کننده در تاریخ ساختمان و پروژه های عمرانی شهر یاد خواهد شد
.
 


تعداد بازديد اين صفحه: 554174
تعداد بازديد کنندگان سايت: 42580543 تعداد بازديد زيرپورتال: 657736 اين زيرپورتال امروز: 655 سایت در امروز: 12834 اين صفحه امروز: 544
1395/6/25 پنجشنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.